GP Drużynowego – harcówka

GP Drużynowego – harcówka

W tym roku GP 16. – 17. 6. 2017 rozpoczęło się w czasie zbiórki. Spotkanie nad zaporą było o godzinie 15:30. Na początek wytłumaczenie reguł i rozdzielenie do wacht.

  • Akwarium I: Mimi, Asia, Kata, Banan, Irka, Michał
  • Akwarium II: Chorz, Doda, Becia, Danka, Łoś
  • Pluskiewki I: Kasia, Jagna, Nadia, Hania, Marian
  • Pluskiewki II: Kaja, Nina, Pedro, Misia

Reguły wydawały się bardzo proste. Celem gry było wydrukować na 3D drukarce robota. Gra była rozdzielona na pięć części. Pierwszy punkt programu miał trzy zadania. Gra rozpoczynała rozpoznawaniem słynnych osób na obrazku. Była w stylu prezentacji, gdzie na ostatnim slajdzie była podpowiedź z imionami. Drugie zadanie było identyczne, tylko bez pomocy. Na ostatnim były obrazki związane z postaciami. Na każdą część był określony czas, w którym musieliśmy odgadnąć po kolei wszystkie imiona. Jeżeli nie zdążyliśmy, gra zaczynała od początku. Niektóre wachty już dostawały szału, nie mogliśmy przez to przebrnąć.

GP Drużynowego – harcówka

W drugim punkcie mieliśmy otworzyć Windows. Zadaniem było zwyciężyć w grze na komputerze. Za pierwsze miejsce były dwa pieniążki, za drugie miejsce był tylko jeden. Za zyskane pieniądze mogliśmy otworzyć Windows. Po wejściu do Windowsa mogliśmy wejść do pliku, gdzie znaleźliśmy kolejne indycje. Trzeci punkt polegał na wymodelowaniu robota. Każda wachta wybrała sobie jedną osobę, którą zawinęła w folię aluminiową.

W czwartej części mieliśmy za cel nakręcić wideo o robocie, to znaczy tej osobę, która była w folii. Miało to być krótkie wideo, o tym, jak ma robot funkcjonować.

Piąty punkt był już ostatni, w którym poszliśmy z wideem do druku, gdzie wydrukowaliśmy 3D robota. Wszystkim wyczarował się uśmiech na twarzy, jak zobaczyliśmy Tomasza, wychodzącego spod stołu. Najtrudniejszymi zadaniami był pierwszy i drugi punkt, ale jak, zawsze wszystkie wachty sobie dały radę. Zwycięskie wachty otrzymały nagrodę, którą sobie ustaliliśmy na początku. Pluskiewki walczyły o nagrodę wstępu do parku linowego. Akwarium sobie wybrało wycieczkę do „escape room“. Po skończeniu zjedliśmy sobie kolację, na którą się wszyscy cieszyli po wspaniałej grze. W godzinach wieczorowych pluskiewki pełne wrażeń poszły spać. Około godziny 23 poszło spać akwarium, zadowoleni grą. A teraz już czekamy na zbliżający się obóz, na który się niezmiernie cieszymy.

TEN POST MA JEDEN KOMENTARZ

  1. Zdravím, tohle je komentář.
    Chcete-li začít se schvalováním, úpravami a mazáním komentářů, pak si prohlédněte sekci Komentáře na nástěnce.
    Profilové obrázky komentujících vám přináší služba Gravatar.

Napsat komentář

Close Menu